Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla każdego | Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla każdego

Pierwszy transport zaopatrzenia dla osób przewlekle chorych trafił do Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Nowy, najlepszej jakości  sprzęt – 8 łóżek, 8 koncentratorów tlenu oraz 10 ssaków – został rozwieziony do poszczególnych Stacji Opieki Caritas w naszej diecezji.

To pierwsze efekty ogólnopolskiej akcji 1% dla Caritas. Dzięki niej osoby chore przebywające w domach będą miały dostęp do niezbędnego w leczeniu i rehabilitacji, a dla przeciętnej kieszeni bardzo drogiego, sprzętu medycznego. Specjalistyczne łóżka z pilotem,  koncentratory tlenu i ssaki będzie można wypożyczać w Stacjach Opieki Caritas – dane teleadresowe placówek medycznych znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce „Placówki”.